Vyhľadaj nehnuteľnosti
Ponuka služieb

Predám rodinný dom- chatu v obci Veľké Rovné (okres Bytča)

Ponúkame na predaj rodinný dom- chatu celoročne obývateľnú v tichej lokalite mimo hlavnej cesty v obci Veľké Rovné (okres Bytča) kúsok od lesa na pozemku o výmere 720 m2.

Vzdialenosť: 18 min od obce Bytča a 30 min od mesta Žilina

 

Chata pozostáva z dvoch obytných podlaží a pivnice. Zastavaná plocha chaty je cca 90 m2 a obytná plocha je cca 130m2 (prízemie + 1.poschodie)

 

Dispozične pozostáva:

- prízemie-  vstupná chodba, z ktorej je vstup do malej drevárničky na zásoby dreva na zimu, kúpeľna s WC, kuchyňa, obývacia miestnosť s krbom

- 1.poschodie- dve izby (spálne).

 

Doplňujúce informácie:

Chata je napojená na studňu, elektriku a žumpu. V kúpeľni  sa nachádza vaňa, práčka, umývadlo, WC a boiler na teplú vodu. Prebytkové teplo, či vlhkosť po kúpeli ľahko vyvetráte vďaka oknu. Kúrenie je zabezpečené  elektrickým ohrievačom. Ďalej sa na prízemí nachádza plne vybavená kuchyňa s veľkou pecou, ktorá zabezpečí teplo aj priestor na varenie. O teplú vodu sa postará prietokový ohrievač pod drezom. Okrem toho je v kuchyni aj chladnička, elektrická 2-platnička, a všetko čo v kuchyni potrebujete (hrnce, pohárem príbor, ...). Oproti kuchyni je veľká priestranná obývacia miestnosť s veľkým krbom, ideálna na posedenie s rodinou a priateľmi.

Na 1.poschodí sa nachádzajú dve izby (spálne), v ktorých teplo  zabezpečujú elektrické ohrievače a tiež sú do izieb privedené prieduchy z krbu v obývačke. Večer strávený pri príjemnom praskaní ohňa v krbe zabezpečí teplú noc v oboch izbách.

 

Pôvodná drevená stavba má viac ako 100 rokov. V roku 1975 bola spravená  komplet strecha a v roku 2020 bol zrenovovaný náter plechov.

 

V roku 2015 prešla chata rekonštrukciou:

Boli komplet vymemené elektrické a vodovodné rozvody. Chata bola napojená na vodu z vlastnej studne. Steny sú z vnútra obložené sadrokartónom. Pristavili prednú časť chaty, kde sa nachádza vstupná chodba a nová kúpeľňa. Zrekonštruovali sme 1.poschodie do stavu užívania. V pôvodnej časti domu sú drevené eurookná a v nových častiach (kúpeľňa, vstupná chodba, podkrovie) sú plastové okná.

 

Okolie chaty: 

Pozemok okolo chaty je upravený do kaskád, zatrávnený a nachádzajú sa na ňom rôzne jedlé aj okrasné kríky, kvety, stromy. Je ohradený elektrickým oplotkom a je tak chránený pred návštevou vysokej zveri. Na pozemkou za chatou je altánok a malé ohnisko. Pred domom sú dve parkovacie  miesta pre autá. K chate vedie asfaltová cesta, ktorá je upravovaná a zime odhŕňaná. Posledných 500m pred chatou je vo svahu a v zimných mesiacoch je prejazdná pre autá s pohonom 4x4, prípadne reťaze.

 

Okolité hory Vám prinesú kľud a nekonečné možnosti prechádzok. Lúky sú plné kvetov, bylín a lesy plné húb. Srny sa chodia pásť do sadu a datle ošetrujú okolité stromy. Toto miesto priam lieči tichom.

 

V blízkosti sú potraviny, pohostinstvo, autobusová zástavka (3 min autom alebo 15 min pešo), obecný úrad, záhradkárstvo, pizzéria.

 

Bližšie informácie na tel.č. 0949 326 604 albo 0903 643 778

 

 

Lokalita nehnuteľnosti

Kontakt na predajcu

Meklér: Mgr. Ľubomíra Virdzeková
Telefón: 0949326604
E-mail: lubomiravirdzekov@gmail.com
Cena: 125 000 €
Kraj: Žilinský kraj
Okres: Bytča
Obec: Veľké Rovné
Ulica:
Kategória: Rodinný dom
Počet miestností: 0
Úžitková plocha: 0,00 ㎡
Číslo inzerátu: 368

Pošlite mi viac informácií